Հայաստանը կմասնակցի «Մանկական եվրատեսիլ- 2015» երգի մրցույթին
«Մանկական եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային հեղինակավոր մրցույթն այս տարի կանցկացվի նոյեմբերի 21-ին Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում: Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը պաշտոնապես հաստատել է մրցույթին մասնակցելու իր որոշումը: Այս տարի Առաջին ալիքը կանցկացնի մրցույթի հայաստանյան ներկայացուցչի եւ երգի ներքին ընտրություն: Մասնակցի անունը հայտնի կդառնա հուլիսի 1-ին:
Մրցույթն այս տարի կանցկացվի #Discover (Բացահայտի՛ր) նշանաբանի ներքո: Ինչպես նշում է Բուլղարիայի ազգային հեռուտատեսության ներկայացուցիչ, մրցույթի գործադիր պրոդյուսեր Յոանա Լեւիեւա Սոյերը, պատանիները յուրաքանչյուր օր բացահայտում են աշխարհը եւ իրենց երազանքները: «Շոուի միջոցով ուզում ենք երեխաների համար ստեղծել բացահայտելու մի նոր աշխարհ: Մենք նաեւ հրավիրել ենք «Մանկական եվրատեսիլ -2014»-ի հաղթող Վինչենցոյին, ով անցած տարի մրցույթում 2-րդ տեղ զբաղեցրած Կրիսայի, Հասանի եւ Իբրահիմի հետ այդ աշխարհի մասը կկազմեն: Եվրոպայի երեխաներին սիրով ասում ենք բարի գալուստ Բուլղարիա եւ խոստանում անմոռանալի փորձառություն»,- նշել է Յոանա Լեւիեւա Սոյերը:
Մրցույթն այս տարի կանցկացվի Armeec համերգասրահում, որը կառուցվել է 2011-ին, կհյուընկալվեն շուրջ 8 000 հանդիսական: Այստեղ ելույթ են ունեցել սիրված արտիստներ Լեդի Գագան, Շադեն, Թոմ Ջոնսը եւ այլն:
Հիշեցնենք, որ «Մանկական եվրատեսիլ - 2014» mմրցույթ հաղթող էր ճանաչվել Իտալիայի ներկայացուցիչ Վինչենցոն, երկրորդ տեղում Բուլղարիայի ներկայացուցիչներ Քրիսիան, Հասանը եւ Իբրահիմն էին, իսկ երրորդ տեղում էր Հայաստանի ներկայացուցիչ Բեթթին:

Armenia to participate in Junior Eurovision Song Contest 2015
This year the authoritative Junior Eurovision Song Contest 2015 will be held on November 21 in Sofia, the capital of Bulgaria. Public Television of Armenia has officially confirmed its decision of participating in the contest. This year the First Channel will conduct an internal selection of the Armenian representative and song. The participant’s name will be announced on July 1.
The contest will be held with the slogan #Discover. As the representative of the Public Television of Bulgaria, Executive Producer of the contest Joana Levieva-Sawyer says, juniors reveal the world and their dreams every day. “Through the show we want to create for children an opportunity of revealing a new world. We have also invited the winner of the Junior Eurovision 2014 Vincenzo,” said Joana .
This year the contest will be held in Armeec Concert Hall, which was built in 2011, and will host 8 000 viewers. Beloved artists Lady Gaga, Sade and Tom Johns have performed here.
To remind, representative of Italy Vincenzo had been recognized as the winner of the Junior Eurovision 2014, Bulgaria’s representatives Hasan and Ibrahim had occupied the 2nd place and Armenia’s representative Betty –  the 3rd place.