Մրցույթին առաջին անգամ ներկայացվեց սելֆի ոճում արված տեսահոլովակ
«Մանկական եվրատեսիլ 2014»-ին Հայաստանը կներկայացնի 11- ամյա Բեթթին (Էլիզաբեթ Դանիելյանը) «Արևի մարդիկ» երգով։ Այդ առիթով հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը ֆիքսեց, որ այս երգը ճիշտ Բեթթիի մասին է։ 11-ամյա երգչուհին արևի պես ջերմ ու լուսավոր է, ունի բազմաթիվ հետաքրքրություններ, երազանքներ։ Դպրոցից բացի նաև լրջորեն զբաղվում է վոկալով, հաճախում է դասական պարերի խմբակ, իսկ ձեռագործը, ասեղնագործությունն ու օրիգամին էլ նրա առօրյայի անբաժան մասն են։ Այս ամենին զուգահեռ աղջնակն արդեն հասցրել է հաջողությունների հասնել նաև հեռուստատեսությունում։ Բեթթին Հայաստանի պատանի հաղորդավարներից է, ով ակտիվ հեռուստատեսային գործունեություն է վարում։
Արևոտ ու պայծառ «Արևի մարդիկ» երգի համահեղինակներն են Մանե Հակոբյանն ու Ավետ Բարսեղյանը։ Գործիքավորումը Մարտին Միրզոյանինն է։ Շուրջ մեկ շաբաթ առաջ ներկայացված տեսահոլովակն իր տեսակի մեջ յուրօրինակ է։ Այն նկարահանել է հենց Բեթթին՝ selfie-վիդեո տարբերակով։ Տեսահոլովակի նկարահանման հետ կապված մնացյալ աշխատանքներն իրականացրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական խումբը։ Գրեթե մեկ շաբաթում հոլովակը YօuTube-ում հավաքել է ավելի քան 56 000 դիտում։
Այս տարի «Մանկական եվրատեսիլ» մրցույթում Հայաստանի միավորները կհայտարարի նախորդ տարվա հայաստանյան ներկայացուցիչ Մոնիկա Ավանեսյանը։ Մրցույթն անց է կացվելու նոյեմբերի 15-ին Մալթայում։ Մասնակից 16 պետություններն են՝ Հայաստան, Վրաստան, Բելառուս, Բուլղարիա, Կիպրոս, Իտալիա, Մալթա, Մոնտենեգրո, Սերբիա, Շվեդիա, Սլովենիա, Նիդերլանդներ, Խորվաթիա, Սան Մարինո և Ուկրաինա։ Այս տարվա կարգախոսն է #tօgether հեշթեգը։

For the first time selfie style video presented at Junior Eurovision Song Contest
Eleven-year-old Betty (Elizabeth Danielyan) will represent Armenia at the Junior Eurovision Song Contest with the song “People of the Sun”. During a press conference, the head of the Armenian delegation at the Junior Eurovision Gohar Gasparyan said that this song is exactly about Betty: the 11-year-old singer is as warm and bright as the sun: she has many hobbies and many dreams. Besides school classes, she occupies herself with vocal, attends classic dance lessons, embroidery and origami are inseparable part of her everyday life.
In addition, the girl has managed to achieve success in the television as well. Betty is one of the junior hosts of Armenia, whose activity is quite effective.
The co-authors of “People of the Sun” song are Mane Hakobyan and Avet Barseghyan. The instrumentalist is Martin Mirzoyan. The video, which was presented about a week ago, is unique in its style. It is recorded by Betty herself - in selfie video format. The rest of the works related to the video shooting have been implemented by the creative team of the Public Television of Armenia. The video has had about 56 000 views on YouTube within a week. This year Armenia’s points at the Junior Eurovision will be announced by last year’s representative of Armenia Monika Avanesyan.
Junior Eurovision Song Contest 2014 will be held on November 15 in Malta. There are 16 participating countries - Armenia, Georgia, Belarus, Bulgaria, Cyprus, Italy, Malta, Montenegro, Russia, Serbia, Sweden, Slovenia, the Netherlands, Croatia, San Marino and Ukraine. This year’s motto is #tօgether hashtag.