Հայտնի են հայաստանյան ընտրության քվեարկության արդյունքները
Հայտնի է «Մանկական եվրատեսիլ- 2014»-ի հայաստանյան մասնակցի անունը: Բեթթին իր ‘’People of the sun’’ (Արեւի մարդիկ) երգով նոյեմբերի 15-ին Հայաստանը կներկայացնի Մալթայում:
Երգի մրցույթի հայաստանյան ընտրական փուլը կայացավ սեպտեմբերի 14-ին` ժամը 19:30-ին, Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում: Հաղթողն ընտրվեց հեռուստաքվեարկության եւ պրոֆեսիոնալ ժյուրիի քվեարկության արդյունքում` 50/50 հարաբերակցությամբ:
Պրոֆեսիոնալ ժյուրիի անդամներն են եղել սիրված երգիչներ Ինգա Արշակյանը, Անդրեն, Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության գործադիր պրոդյուսեր Ռուդիկ Տեր-Գալստյանը եւ Հայաստանի երիտասարդական նվագախմբի տնօրեն, Առաջին ալիքի մշակութային ծրագրերի պրոդյուսեր Աննա Տեր-Հովակիմյանը:
Եվրատեսիլի կանոնների համաձայն՝ հրապարակվում են ժյուրիի եւ հեռուստաքվեարկության ընդհանուր արդյունքները: Մասնակիցների ձայները բաշխվել են հետեւյալ հերթականությամբ:

The Results for the Junior Eurovision 2014 Armenian Voting Announced
Now we know the name of the Armenian participant for “Junior Eurovision – 2014” song contest. It’s Betty with her song ‘’People of the Sun.’’ She is going to represent Armenia on November 15, in Malta. The Armenian stage for the song selection was held on September 14, at 7:30 pm, live on The First Channel.
The winner was chosen as a result of televoting and jury voting in 50/50 share. The professional Jury members were singers Inga Arshakyan, Andre, Rudik Ter – Galstyan, Executive Producer of the Public Television Company of Armenia, and Anna Ter – Hovakimyan, director of the Armenian Youth Orchestra, producer for the culture programs of the First Channel.
According to the Eurovision rules the common results for the jury and television voting are publicized. The voting results for the participants were the following: