Նկարահանվել է «Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան տեսաբացիկը
Նկարահանվել է «Եվրատեսիլ 2017» երգի միջազգային մրցույթի Հայաստանը ներկայացնող տեսաբացիկը, որը եթեր կհեռարձակվի Արծվիկի եվրատեսիլյան ելույթից անմիջապես առաջ: Մրցույթի կազմակերպիչների որոշմամբ՝ այս տարի տեսանյութերը նկարահանել են մասնակից երկրների Հանրային հեռուստաընկերությունների ստեղծագործական խմբերը: Տեսաբացիկներն այս տարի կներկայացնեն մրցույթի մասնակիցների զգացողությունները բեմ բարձրանալուց անմիջապես առաջ, ինչպես նաև այն ակնթարթերը, որոնք առավելագույնս տպավորել են արտիստներին:
Հայաստանյան տեսաբացիկում ներկայացված կլինի Արծվիկի կյանքի ամենահիշարժան և տպավորիչ ակնթարթը՝ հաղթանակը «Դեպի Եվրատեսիլ»-ում: Բացի այդ, տեսանյութում կլինի Արծվիկի թռիչքը օդապարիկով, որը, ինչպես «Եվրատեսիլ»-ին մասնակցելը, տարիներ շարունակ եղել է նրա երազանքը: Հայաստանյան պատվիրակին թռիչքի ընթացքում ուղեկցել են մրցութային “Fly with me” երգի հեղինակներ Ավետ Բարսեղյանը և Լիլիթ Նավասարդյանը: Ինչպես երգում, այնպես էլ տեսաբացիկում, նրանք կոչ են անում եվրատեսիլյան երկրպագուներին «թռչել» Արծվիկի հետ:
«Ես անմոռանալի տպավորություն ստացա թռիչքիցս: Աննկարագարելի է, թե ինչ ես զգում, երբ գտնվում ես երկրի ու երկնքի միջև՝ ամպերին այդքան մոտ: Հույս ունեմ, որ տեսաբացիկի միջոցով էմոցիաներս կկարողանամ փոխանցել երկրպագուներիս»,- նշում է Արծվիկը:
Տեսաբացիկում, որպես Հայաստանը ներկայացնող հետաքրքիր եւ յուրահատուկ վայր, ընտրվել է Նորավանքը: Բացի այդ, ներկայացվում է նաև ընկերական ջերմ հանդիպում գինու շուրջ, որտեղ Արծվիկին ուղեկցում են բեք-վոկալիստներ Անուշիկ Տեր-Ղուկասյանը, Ամալյա Մարգարյանը, Վիկտորիա Պողոսյանը և երգի համահեղինակ Դավիթ Ծերունյանը: Երիտասարդների հանդիպումը խորհրդանշում է հայկական խնջույքներին գինեխմության ավանդույթը:

Armenia's Eurovision postcard shooting completed
Armenia has finished the shooting of Eurovision 2017 postcard, which will air right before Artsvik’s Eurovision performance. According to the decision made by contest organizers, this year’s postcards have been made with participation of Public TV Company creative teams of each of the member countries.
Armenia’s postcard includes the most memorable and impressive moment from Artsvik’s life - her victory at “Depi Evratesil” music contest. Apart from this, the postcard also includes Artsvik’s first parasailing experience, which she has always dreamt about, in addition to her greatest dream to participate in Eurovision. During the flight Artsvik was accompanied by her entry song “Fly With Me”, authors Avet Barseghyan and Lilith Navasardyan. Similar to the song lyrics, they all called Euroviison fans to Fly with Artsvik.
“I have experienced an unforgettable parasailing, which has left me with tons of impressions and emotions”, Artsvik said. I can’t tell what I felt while being that close to the clouds. I hope the postcard will convey my emotions instead.
Noravank was chosen as an ideal venue for the shooting, since the monastery depicts the uniqueness and beauty of Armenia. The postcard also features Artsvik’s friendly meeting accompanied by wine drinking in the company of backing vocals Anoushik Ter-Ghukasyan, Amalya Margaryan, Victoria Poghosyan and the song co-author Davit Tserunyan. The meeting symbolizes the Armenian tradition of wine drinking during feasts.