«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի հայտերի ընդունման ավարտին մնաց 2 օր
Առաջին ալիքի հեղինակային «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի հայտագրումը կավարտվի դեկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 23:59-ին:
Նախագծի ստեղծագործական խումբը ստացել է շուրջ 70 հայտ Հայաստանից և ամբողջ աշխարհից: Իրենց մասնակցության մասին արդեն հայտնել են Սևակ Խանաղյանը, Թամար Կապրելյանը, Հասմիկ Շիրոյանը, Կամիլը (Արսեն Գրիգորյան) և այլք:
Հիշեցնենք, որ նախագծի երկրորդ եթերաշրջանում երգիչները կկարողանան ներկայանալ իրենց երգերով և հաղթելու պարագայում տվյալ ստեղծագործությունն էլ հնչեցնել «Եվրատեսիլ 2018»-ին: Երգը պետք է գրված լինի հատուկ նախագծի համար կամ նախկինում հրապարակված չլինի: Հայտերն անհրաժեշտ է լրացնել «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի պաշտոնական կայքում ՝ www.eurovision.am:

First Channel will stop receiving applications for its program Depi Evratesil on December 15, at 23:59.
The creative team of the project has received about 70 applications from Armenia and the whole world. Sevak Khanaghyan, Tamar Kaprelian, Hasmik Shiroyan, Kamil (Arsen Grigoryan) and many others have already announced their participation.
In the second season of the project, the singers will have the opportunity to present their songs and in case of victory to sing the song in Eurovision 2018. The song must be written specially for the project or not performed previously. The applications must be completed օn the official website of Depi Evratesil – www.eurovision.am.