«Դեպի Եվրատեսիլ»-ի 2-րդ կիսաեզրափակչում կգնահատի միջազգային ժյուրին
Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի 2-րդ կիսաեզրափակիչ փուլը եթեր կհեռարձակվի դեկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 21:30-ին, Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում: Այս փուլում պայքարն ընթանալու է Արծվիկի, Սյուզաննա Մելքոնյանի, Մարտայի և Իջինի միջև:
Եթե առաջին կիսաեզրափակիչ փուլի ընթացքում լավագույն 4 մասնակիցներն ընտրվել են պրոֆեսիոնալ ժյուրիի եւ հեռուստադիտողների sms քվեարկության արդյունքում, ապա 2-րդ կիսաեզրափակիչ փուլում իրենց գնահատականներն են տալու միջազգային ժյուրիի անդամները եւ հեռուստադիտողները sms քվեարկության միջոցով: Միջազգային ժյուրիի նախագահն է շվեդ հայտնի պրոդյուսեր, «Melodifestivalen» մրցույթի ղեկավար Քրիսթեր Բյորքմանը, ով հատուկ ժամանել է Հայաստան եւ մասնակցելու է «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի նկարահանումներին: Ժյուրիի մյուս 10 անդամները երաժշտական ոլորտի ներկայացուցիչներ են եվրոպական տարբեր երկրներից, ովքեր անմիջական կապ ունեն «Եվրատեսիլ»-ի հետ (նրանց անունները կհրապարակվեն մրցույթից հետո):
Եվրատեսիլյան երկրպագուները կարող են աջակցել իրենց նախընտրած մասնակիցներին՝ sms հաղորդագրություններ ուղարկելով 1008 կարճ համարին՝ նշելով մասնակցի երկնիշ համարը: Իսկ համարները հետեւյալն են՝ 01 Մարտա, 02 Սյուզաննա Մելքոնյան, 03 Արծվիկ, 04 Իջին: Այս փուլի ընթացքում 4 մասնակիցներից կընտրվեն 2 լավագույնները, ովքեր էլ կշարունակեն պայքարը մրցույթի եզրափակիչ փուլում:
Կարճ հաղորդագրություններ կարելի է ուղարկել ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ Արցախից՝ յուրաքանչյուր հեռախոսահամարից առավելագույնը 20 անգամ: Մեկ հաղորդագրության արժեքը 300 դրամ է (ներառյալ ԱԱՀ): Ինչպես բոլոր հաղորդաշարերի դեպքում, այս դեպքում եւս sms քվեարկությունից գոյացած ողջ հասույթը փոխանցվելու է «Եթե բոլորը...» հաղորդաշարին եւ օգտագործվելու է բարեգործական նպատականերով:
«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի հաղթողի անունը հայտնի կդառնա դեկտեմբերի 24-ին:
Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ www.1tv.am և www.eurovision.am կայքերում: Նախագծի մասնակիցների ելույթները կարող եք գտնել յութուբյան պաշտոնական ալիքում, իսկ նրանց սատարել կարող եք ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում եւ ինստագրամում:

International jury to assess at Depi Evratesil 2nd Semi Final
Armenian Public TV Company project “Depi Evratesil” 2nd Semi Final will air live on December 17, 21:30. Artsvik, Suzanna Melkonyan, Martha and Egine will continue struggle at this stage of competition.
Unlike first Semi Final, when top 4 contestants were chosen by professional jury and TV viewers’ votes, this time the finalists will be determined by international jury members and as a result of viewers’ sms votes.
International jury is chaired by renowned Swedish producer, director of "Melodifestivalen" contest Christer Björkman, who has arrived in Armenia to participate in “Depi Evratesil” project shooting. The remaining 10 jury members are music industry representatives from different European countries, who are directly attached to “Eurovision”, whose names will be announced shortly after the contest.
Eurovision fans can support their favorite participants by sending sms mentioning their two digits to the following short number: 1008.  The numbers are: 01-Martha, 02-Suzanna Melkonyan, 03-Artsvik, 04-Egine. At this stage of competition, 2 out of the four contestants will make it to the Finale.
You can send sms both from Armenia, and Artsakh: maximum number of sms is 20. The cost of one sms is 300 AMD (including VAT). SMS voting proceeds will be directed to “If All” program for charity purposes.
“Depi Evratesil” project winner will be announced on December 24th. Learn more at www.1tv.am and www.eurovision.am. You can find the perfomrances of contestants through official Youtube channel. You can support the contestants via our Official Facebook page and Instagram