![](/images/news/1/111/eurovision2016.jpeg)
Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը մեկնարկել է «Դեպի եվրատեսիլ» նոր երաժշտական մեգանախագծի մասնակցության հայտագրումը: Նախագծին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան հայտը հետեւյալ հղումով` eurovision.am/application: Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ քաղաքացիները եւ ամբողջ աշխարհում բնակվող արմատներով հայ մեր հայրենակիցները, ովքեր 2017 թ-ի մայիսի 9-ի դրությամբ կլինեն առնվազն 16 տարեկան: Նախագծին կարելի է մասնակցել սոլո, դուետ կամ խմբով, որը պետք է բաղկացած լինի առավելագույնը 6 հոգուց: Մասնակիցները կարող են ներկայանալ իրենց հոգեհարազատ երգով:
«Դեպի եվրատեսիլ» նախագծի մասնակիցներին ընտրելու եւ շուրջ 3 ամիս շարունակ ուղղորդելու են «Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան նախորդ տարիների ներկայացուցիչները, ովքեր անցել են եվրատեսիլյան ճանապարհով եւ գիտեն այս հեղինակավոր մրցույթում հաջողության հասնելու բանաձեւերը: Հեռուստադիտողներն էլ հնարավորություն կունենան հետեւելու այն ողջ ընթացքին, որը տանում է «Դեպի եվրատեսիլ»:
Մրցույթի լավագույն մասնակիցը հնարավորություն կունենա որպես մրցանակ ստանալու այն, ինչ բազում արտիստների երազանքն է՝ մասնակցությունեվրոպական ամենաճանաչված երաժշտական մրցույթին՝ «Եվրատեսիլ-2017»-ին: Հաղթողը կորոշվի ժյուրիի եւ հեռուստադիտողների sms քվեարկության արդյունքում:

Registration of participation in “Depi Evratesil” megaproject kicked off
Public TV Company of Armenia has launched registration of participation in “Depi Evratesil” megaproject. The application form is available at www.eurovision.am website, follow the link below:
https://www.eurovision.am/hy/application
You must be a citizen of the Republic of Armenia or be of Armenian heritage living anywhere in the world. You have to be at least 16 years old. You can apply for auditions as a solo artist, a duet or a group. If you are applying as a group, the maximum number of members must be 6.
Representatives of Armenia in Eurovision over the past years, who have already gone through Eurovision road and know well enough how to be a success in Eurovision contest, will participate in the selection process of “Depi Evratesil” project and will guide the finalists for over 3 months. TV viewers will also be enabled to follow the process leading to “Depi Evratesil”.
The best participant of the competition will have the opportunity to present Armenia in Eurovision 2017 – a dream most artists long for.  The finalist will be determined as a result of sms votes and jury’s decision.